Sportem k úspěchu

5 věcí, proč je sport pro úspěch důležitý

Také nechápete lidi, kteří ačkoli jdou ráno cvičit, hodinu stráví běháním, tak mají celý den energii, uzavírají obchody a jsou úspěšnější? Pokusím se popsat proč.

1. Sport je zdravý

Tak samozřejmá věc, že by skoro nestála za zmínění. Nicméně mnoho lidí, kteří začínají kariéry či podnikání tento faktor zcela zanedbává. Nemají dostatek času, respektive je práce natolik unaví, že nejsou schopni další činnosti. Pokud se z tohoto kruhu jednou dostanou, zjistí, jak jde mnoho věcí jednodušeji a lépe.

2. Není sport jako sport

Sport má měřitelné výsledky, nicméně cílem vybraného sportu není porazit soupeře, nýbrž dosahování dlouhodobých cílů. Pokud tedy zvolíme například plavání místo fotbalu, dáme si dlouhodobý cíl na kterém si můžeme ověřit naše odhodlání. Rozplánujeme si tréninky do kratších úseků a pokračujeme, i když se nám nechce.

3. Nesportujeme pro výsledek

Ať již jsou motivy jakékoli, tím hlavním by měl být dobrý pocit prožívaný při nebo po sportu. Úspěšní podnikatelé také nepodnikají pro miliony na účtech, ale přidanou hodnota, tržní podíl, hodnota značky, zápis do dějin atd.

4. Sport je duševně očisťující

Pokud si zvolíme univerzální sport, jako třeba opět plavání. Máme mnohem více energie do práce. Během sportu se mozek soustředí na výkon a restartují se pracovní procesy. Jste pak mnohem více kreativní a aktivní, než když pouze sedíte u počítače.

5. Sport prodává

Zní to divně, ale lidé, kteří sportují vypadají obvykle lépe a jsou sebevědomější, než nesportující lidé. Tedy ano, sport přeje businessu. Potřebujete uzavřít důležitý obchod. Zaplavte si dvě hodiny v kuse. Budete unavený, ale pocit, co jste dokázali vám dodá nesmírnou důvěru v sebe sama.

6. Sportem proti prokrastinaci

Pokud dodržujete sportovní plán, budete pravděpodobněji dodržovat i pracovní. Navíc tím, jak vás sport nabije energií, nebudete mít ani chuť prokrastinovat.

Zkuste si vybrat jeden dva sporty a třikrát týdně jim věnovat hodinu času. Ta se vám stonásobně vrátí. Proto většina úspěšných podnikatelů sportuje.